RAYCHEM - TE CONNECTIVITY 44A0111-16-9 Wire, Hook Up, Spec44, White, 16 AWG, 1.23 mm², 19 x 30AWG, 328 ft, 100 m
HomeStore
Product details
Reel Length (Metric) 100m
Conductor Material Tinned Copper
Jacket Material PVF2
Approval Specification -
External Diameter 1.83mm
Voltage Rating 600V
Reel Length (Imperial) 328ft
Product Range -
Wire Gauge 16AWG
Jacket Colour White
No. of Max Strands x Strand Size 19 x 30AWG
Conductor Area CSA 1.23mm²
Other details
Brand RAYCHEM - TE CONNECTIVITY
Part Number 44A0111-16-9
Quantity Reel of 1
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Reel Length (Metric) 100m
Jacket Material PVF2
Approval Specification -
External Diameter 1.83mm
Voltage Rating 600V
Reel Length (Imperial) 328ft
Product Range -
Wire Gauge 16AWG
Jacket Colour White
Conductor Area CSA 1.23mm²
Other details
Part Number 44A0111-16-9
Quantity Reel of 1
External Diameter 1.83mm
Voltage Rating 600V
Conductor Area CSA 1.23mm²
Part Number 44A0111-16-9
RAYCHEM - TE CONNECTIVITY 44A0111-16-9 Wire, Hook Up, Spec44, White, 16 AWG, 1.23 mm², 19 x 30AWG, 328 ft, 100 m | Tanotis