RAYCHEM - TE CONNECTIVITY 99M0111-22-0 Wire, Hook Up, Type 99, Black, 22 AWG, 0.38 mm², 19 x 0.15mm, 328 ft, 100 m
Product details
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| Jacket Material | Polyester |
| Approval Specification | - |
| External Diameter | 1.13mm |
| Voltage Rating | 600VAC |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Product Range | 99M0111 Series |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Jacket Colour | Black |
| No. of Max Strands x Strand Size | 19 x 0.15mm |
| Conductor Area CSA | 0.38mm² |
Other details
| Brand | RAYCHEM - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | 99M0111-22-0 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Approval Specification | - |
| External Diameter | 1.13mm |
| Voltage Rating | 600VAC |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Jacket Colour | Black |
Other details
| Part Number | 99M0111-22-0 |
| Quantity | Reel of 1 |
| External Diameter | 1.13mm |
| Voltage Rating | 600VAC |