QUALTEK ELECTRONICS 701W-X2/04 POWER ENTRY, RCPT, 15A, 250VAC, QC
Product details
| Product Range | 701W Series |
| Gender | Plug |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Current Rating | 15A |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Contact Termination Type | Quick Connect |
Other details
| Brand | QUALTEK ELECTRONICS |
| Part Number | 701W-X2/04 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
$0.80QUALTEK ELECTRONICS 701W-X2/04 POWER ENTRY, RCPT, 15A, 250VAC, QC
Product details
| Gender | Plug |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Current Rating | 15A |
Other details
| Part Number | 701W-X2/04 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN | |
| Product Change Notice EN |
| Voltage Rating | 250VAC |
| Current Rating | 15A |