PRO POWER PPYY3C2.50 50M Multicore Unscreened Cable, YY, Grey, 3 Core, 2.5 mm², 164 ft, 50 m
HomeStore
This is a Multicore Unscreened Cable, YY, Grey, 3 Core, 2.5 mm², 164 ft, 50 m product from PRO POWER with the model number PPYY3C2.50 50M
Product details
Jacket Colour Grey
No. of Cores 3Core
Wire Gauge -
Conductor Area CSA 2.5mm²
Reel Length (Imperial) 164ft
Reel Length (Metric) 50m
No. of Max Strands x Strand Size -
Voltage Rating 500V
Jacket Material PVC
Conductor Material Copper
External Diameter 8.1mm
Product Range YY
Other details
Brand PRO POWER
Part Number PPYY3C2.50 50M
Quantity Reel of 1
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Jacket Colour Grey
No. of Cores 3Core
Wire Gauge -
Conductor Area CSA 2.5mm²
Reel Length (Imperial) 164ft
Reel Length (Metric) 50m
Voltage Rating 500V
Jacket Material PVC
Conductor Material Copper
External Diameter 8.1mm
Product Range YY
Other details
Brand PRO POWER
Part Number PPYY3C2.50 50M
Quantity Reel of 1
Description
Conductor Area CSA 2.5mm²
Voltage Rating 500V
External Diameter 8.1mm
Part Number PPYY3C2.50 50M
PRO POWER PPYY3C2.50 50M Multicore Unscreened Cable, YY, Grey, 3 Core, 2.5 mm², 164 ft, 50 m | Tanotis