PRO POWER 3182Y-0.50MMBLK100M Round Mains Cable 3182Y 2-Core 3A Black 0.5mm² x 100m
Product details
| Jacket Colour | Black |
| No. of Cores | 2Core |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | 0.5mm² |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 16 x 0.2mm |
| Voltage Rating | 500V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 6.2mm |
| Product Range | 3182Y Series |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Part Number | 3182Y-0.50MMBLK100M |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
$35.26PRO POWER 3182Y-0.50MMBLK100M Round Mains Cable 3182Y 2-Core 3A Black 0.5mm² x 100m
Product details
| Jacket Colour | Black |
| No. of Cores | 2Core |
| Wire Gauge | - |
| Voltage Rating | 500V |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.2mm |
Other details
| Brand | PRO POWER |
| Quantity | Reel of 1 |
| Voltage Rating | 500V |
| External Diameter | 6.2mm |