POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY W58-XC4C12A-30 Thermal Circuit Breaker, Push-to-Reset, W58 Series, 30 A, 1 Pole, 50 V, 250 V, Panel
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Product Range
W58 Series
No. of Poles
1 Pole
Voltage Rating VAC
250V
SVHC
To Be Advised
Current Rating
30A
Voltage Rating VDC
50V
Circuit Breaker Mounting
Panel
Other details
Brand POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY
Part Number W58-XC4C12A-30
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
More Images
POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY W58-XC4C12A-30 Thermal Circuit Breaker, Push-to-Reset, W58 Series, 30 A, 1 Pole, 50 V, 250 V, Panel - Image 2
Product details
Technical Specifications
Product Range
W58 Series
No. of Poles
1 Pole
Voltage Rating VAC
250V
SVHC
To Be Advised
Current Rating
30A
Voltage Rating VDC
50V
Circuit Breaker Mounting
Panel
Other details
Part Number W58-XC4C12A-30
1 Pole
250V
30A
50V
Part Number W58-XC4C12A-30
POTTER&BRUMFIELD - TE CONNECTIVITY W58-XC4C12A-30 Thermal Circuit Breaker, Push-to-Reset, W58 Series, 30 A, 1 Pole, 50 V, 250 V, Panel | Tanotis