EATON CUTLER HAMMER FAZ-C10/1-SP Product Range:FAZ Series
HomeStore
Product details
Voltage Rating V AC 240VAC
Current Rating 10A
Product Range FAZ Series
Circuit Breaker Mounting DIN Rail
Voltage Rating V DC 48V
No. of Poles 1 Pole
Other details
Brand EATON CUTLER HAMMER
Part Number FAZ-C10/1-SP
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Voltage Rating V AC 240VAC
Current Rating 10A
Product Range FAZ Series
Voltage Rating V DC 48V
No. of Poles 1 Pole
Other details
Brand EATON CUTLER HAMMER
Part Number FAZ-C10/1-SP
Voltage Rating V AC 240VAC
Current Rating 10A
Voltage Rating V DC 48V
No. of Poles 1 Pole