NEXPERIA NXS0104GU12X Transceiver, Translating, 4 Inputs, 5.9ns, 1.65V to 3.6V, XQFN-12
HomeStore
Product Overview
Applications
Medical
Warnings
Product details
Technical Specifications
No. of Inputs
4Inputs
Propagation Delay
5.9ns
Logic Case Style
XQFN
Supply Voltage Min
1.65V
Operating Temperature Min
-40°C
Logic Type
Transceiver, Translating
Product Range
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Output Current
No. of Pins
12Pins
IC Case / Package
XQFN
Supply Voltage Max
3.6V
Operating Temperature Max
125°C
Qualification
MSL
MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand NEXPERIA
Part Number NXS0104GU12X
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product Overview
Applications
Medical
Warnings
Product details
Technical Specifications
No. of Inputs
4Inputs
Propagation Delay
5.9ns
Logic Case Style
Supply Voltage Min
1.65V
Operating Temperature Min
-40°C
Logic Type
Transceiver, Translating
Product Range
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Output Current
No. of Pins
12Pins
IC Case / Package
Supply Voltage Max
3.6V
Operating Temperature Max
125°C
Qualification
MSL
MSL 1 - Unlimited
Other details
Brand NEXPERIA
Part Number NXS0104GU12X
Description
1.65V
-40°C
12Pins
3.6V
125°C
Part Number NXS0104GU12X
NEXPERIA NXS0104GU12X Transceiver, Translating, 4 Inputs, 5.9ns, 1.65V to 3.6V, XQFN-12 | Tanotis