Murata Power Solutions NXE1S0303MC-R7 NXE1S0303MC-R7 Isolated Surface Mount DC/DC Converter Low Profile Medical 1:1 1 W Output 3.3 V 303 mA
HomeStore
Applications
Power Management
Other details
Brand MURATA POWER SOLUTIONS
Part Number NXE1S0303MC-R7
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
More Images
Murata Power Solutions NXE1S0303MC-R7 NXE1S0303MC-R7 Isolated Surface Mount DC/DC Converter Low Profile Medical 1:1 1 W Output 3.3 V 303 mA - Image 2
Applications
Power Management
Other details
Brand MURATA POWER SOLUTIONS
Part Number NXE1S0303MC-R7
Description
Part Number NXE1S0303MC-R7
Murata Power Solutions NXE1S0303MC-R7 NXE1S0303MC-R7 Isolated Surface Mount DC/DC Converter Low Profile Medical 1:1 1 W Output 3.3 V 303 mA | Tanotis