
Multicomp PRO MINI-1.13 Coaxial Cable 1.13mm Mini 50 ohm 328 ft 100 m
Product details
| Coaxial Cable Type | 1.13mm Mini |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | - |
| Impedance | 50ohm |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Jacket Colour | Grey |
| Jacket Material | FEP |
| Conductor Material | Silver Plated Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.08mm |
| External Diameter | 1.13mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MINI-1.13 |
| Quantity | Reel of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Multicomp PRO MINI-1.13 Coaxial Cable 1.13mm Mini 50 ohm 328 ft 100 m
Product details
| Coaxial Cable Type | 1.13mm Mini |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | - |
| Impedance | 50ohm |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Jacket Colour | Grey |
| Jacket Material | FEP |
| Conductor Material | Silver Plated Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.08mm |
| External Diameter | 1.13mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MINI-1.13 |
| Quantity | Reel of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Coaxial Cable Type | 1.13mm Mini |
| Wire Gauge | - |
| Conductor Area CSA | - |
| Impedance | 50ohm |
| Reel Length (Imperial) | 328ft |
| Reel Length (Metric) | 100m |
| Jacket Colour | Grey |
| Jacket Material | FEP |
| Conductor Material | Silver Plated Copper |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.08mm |
| External Diameter | 1.13mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP PRO |
| Part Number | MINI-1.13 |
| Quantity | Reel of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






