MULTICOMP MCCMA31-DC12V-C Automotive Relay, CMA31 Series, SPDT, 12 VDC, 30 A, Panel, Quick Connect
HomeStore
Product details
Contact Voltage DC Nom 14V
Contact Material Silver Alloy
Relay Mounting Panel
Coil Resistance 90ohm
Product Range CMA31 Series
Relay Terminals Quick Connect
Contact Current 30A
Approvals & Standards -
Coil Voltage 12VDC
Contact Configuration SPDT
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCCMA31-DC12V-C
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Contact Voltage DC Nom 14V
Contact Material Silver Alloy
Relay Mounting Panel
Coil Resistance 90ohm
Product Range CMA31 Series
Relay Terminals Quick Connect
Contact Current 30A
Approvals & Standards -
Coil Voltage 12VDC
Contact Configuration SPDT
Other details
Brand MULTICOMP
Part Number MCCMA31-DC12V-C
Contact Voltage DC Nom 14V
Coil Resistance 90ohm
Contact Current 30A
Coil Voltage 12VDC
Part Number MCCMA31-DC12V-C
MULTICOMP MCCMA31-DC12V-C Automotive Relay, CMA31 Series, SPDT, 12 VDC, 30 A, Panel, Quick Connect | Tanotis