
MULTICOMP MCCMA31-DC12V-C Automotive Relay, CMA31 Series, SPDT, 12 VDC, 30 A, Panel, Quick Connect
MULTICOMP MCCMA31-DC12V-C Automotive Relay, CMA31 Series, SPDT, 12 VDC, 30 A, Panel, Quick Connect
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 14V |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Relay Mounting | Panel |
| Coil Resistance | 90ohm |
| Product Range | CMA31 Series |
| Relay Terminals | Quick Connect |
| Contact Current | 30A |
| Approvals & Standards | - |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Configuration | SPDT |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCCMA31-DC12V-C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MULTICOMP MCCMA31-DC12V-C Automotive Relay, CMA31 Series, SPDT, 12 VDC, 30 A, Panel, Quick Connect
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 14V |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Relay Mounting | Panel |
| Coil Resistance | 90ohm |
| Product Range | CMA31 Series |
| Relay Terminals | Quick Connect |
| Contact Current | 30A |
| Approvals & Standards | - |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Configuration | SPDT |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCCMA31-DC12V-C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Contact Voltage DC Nom | 14V |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Relay Mounting | Panel |
| Coil Resistance | 90ohm |
| Product Range | CMA31 Series |
| Relay Terminals | Quick Connect |
| Contact Current | 30A |
| Approvals & Standards | - |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Contact Configuration | SPDT |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCCMA31-DC12V-C |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










