
MULTICOMP 082-0045 Anti Static Mat, Bench/Floor, Rubber, Black, 500mm x 900mm x 2mm
Product details
| Mat Type | Bench, Floor |
| Mat Colour | Black |
| Mat Material | Rubber |
| Ground Terminals | Stud |
| Length | 550mm |
| External Width | 900mm |
| Thickness | 2mm |
| Surface Resistivity mm | - |
| Mat Features | Conductive |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 082-0045 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $52.51
-70%$52.51
$15.75MULTICOMP 082-0045 Anti Static Mat, Bench/Floor, Rubber, Black, 500mm x 900mm x 2mm
Product details
| Mat Type | Bench, Floor |
| Mat Colour | Black |
| Mat Material | Rubber |
| Ground Terminals | Stud |
| Length | 550mm |
| External Width | 900mm |
| Thickness | 2mm |
| Surface Resistivity mm | - |
| Mat Features | Conductive |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 082-0045 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Mat Type | Bench, Floor |
| Mat Colour | Black |
| Mat Material | Rubber |
| Ground Terminals | Stud |
| Length | 550mm |
| External Width | 900mm |
| Thickness | 2mm |
| Surface Resistivity mm | - |
| Mat Features | Conductive |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | 082-0045 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.



