Mueller Electric WI-M-18-25-2 WI-M-18-25-2 Wire Silicone Rubber Red 18 AWG 25 ft 7.62 m
Product details
| Jacket Material | Silicone Rubber |
| Jacket Colour | Red |
| Wire Gauge | 18AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | 25ft |
| Reel Length (Metric) | 7.62m |
| Operating Temperature Max | - |
| No. of Max Strands x Strand Size | - |
| Voltage Rating | 3kV |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 3.6mm |
| Approval Specification | - |
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | WI-M-18-25-2 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Jacket Colour | Red |
| Wire Gauge | 18AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Voltage Rating | 3kV |
| External Diameter | 3.6mm |
| Approval Specification | - |
| Brand | MUELLER ELECTRIC |
| Part Number | WI-M-18-25-2 |
| Quantity | Each |
| Voltage Rating | 3kV |
| External Diameter | 3.6mm |