Mueller Electric WI-M-14-10-0 WI-M-14-10-0 Wire Silicone Black 14 AWG 10 ft 3.05 m
HomeStore
This is a WI-M-14-10-0 Wire , Silicone, Black, 14 AWG, 10 ft, 3.05 m product from MUELLER ELECTRIC with the model number WI-M-14-10-0
Product details
Jacket Material Silicone
Jacket Colour Black
Wire Gauge 14AWG
Conductor Area CSA -
Reel Length (Imperial) 10ft
Reel Length (Metric) 3.05m
Operating Temperature Max 200°C
No. of Max Strands x Strand Size 420 x 0.08mm
Voltage Rating 600V
Conductor Material Copper
External Diameter 3.7mm
Approval Specification -
Product Range -
Other details
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number WI-M-14-10-0
Quantity Reel of 1
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Jacket Material Silicone
Jacket Colour Black
Wire Gauge 14AWG
Conductor Area CSA -
Reel Length (Imperial) 10ft
Reel Length (Metric) 3.05m
Voltage Rating 600V
Conductor Material Copper
External Diameter 3.7mm
Approval Specification -
Product Range -
Other details
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number WI-M-14-10-0
Quantity Reel of 1
Description
Voltage Rating 600V
External Diameter 3.7mm
Part Number WI-M-14-10-0
Mueller Electric WI-M-14-10-0 WI-M-14-10-0 Wire Silicone Black 14 AWG 10 ft 3.05 m | Tanotis