
MOLEX 38-00-1345 KK 254 PC Board Connector, Right Angle, with Cat Ear Terminal, 15 Way
Product details
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Contacts | 15Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | KK 4455 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 38-00-1345 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.23
-70%$4.23
$1.27MOLEX 38-00-1345 KK 254 PC Board Connector, Right Angle, with Cat Ear Terminal, 15 Way
Product details
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Contacts | 15Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | KK 4455 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 38-00-1345 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Contacts | 15Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | KK 4455 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Tin Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 38-00-1345 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











