
Wurth Elektronik 610310243021 Board-To-Board Connector 2.54 mm 10 Contacts Receptacle WR-PHD Series Surface Mount 2 Rows
Wurth Elektronik 610310243021 Board-To-Board Connector 2.54 mm 10 Contacts Receptacle WR-PHD Series Surface Mount 2 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Contacts | 10Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | WR-PHD Series |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Copper Alloy |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 610310243021 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $4.17
-70%$4.17
$1.25Wurth Elektronik 610310243021 Board-To-Board Connector 2.54 mm 10 Contacts Receptacle WR-PHD Series Surface Mount 2 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Contacts | 10Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | WR-PHD Series |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Copper Alloy |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 610310243021 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Contacts | 10Contacts |
| Gender | Receptacle |
| Product Range | WR-PHD Series |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Copper Alloy |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 610310243021 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










