
Molex 15-06-0141 Connector Housing Mini-Fit BMI 42474 Series Receptacle 14 Ways 4.2 mm
Product details
| Product Range | Mini-Fit BMI 42474 Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 14Ways |
| Pitch Spacing | 4.2mm |
| For Use With | Molex Mini-Fit Jr. 5556 & Mini-Fit Plus HCS 45750 Series Socket Contacts |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 15-06-0141 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| CAD Multiple Formats EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $3.48
-70%$3.48
$1.04Molex 15-06-0141 Connector Housing Mini-Fit BMI 42474 Series Receptacle 14 Ways 4.2 mm
Product details
| Product Range | Mini-Fit BMI 42474 Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 14Ways |
| Pitch Spacing | 4.2mm |
| For Use With | Molex Mini-Fit Jr. 5556 & Mini-Fit Plus HCS 45750 Series Socket Contacts |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 15-06-0141 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| CAD Multiple Formats EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | Mini-Fit BMI 42474 Series |
| Gender | Receptacle |
| No. of Positions | 14Ways |
| Pitch Spacing | 4.2mm |
| For Use With | Molex Mini-Fit Jr. 5556 & Mini-Fit Plus HCS 45750 Series Socket Contacts |
Other details
| Brand | MOLEX |
| Part Number | 15-06-0141 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| CAD Multiple Formats EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








