
Mill MAX 823-22-006-10-000101 Connector Header 6POS 2ROW 2.54MM
Product details
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | 823 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Brass Alloy |
Other details
| Brand | MILL MAX |
| Part Number | 823-22-006-10-000101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $7.28
-70%$7.28
$2.18Mill MAX 823-22-006-10-000101 Connector Header 6POS 2ROW 2.54MM
Product details
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | 823 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Brass Alloy |
Other details
| Brand | MILL MAX |
| Part Number | 823-22-006-10-000101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| No. of Contacts | 6Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | 823 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Brass Alloy |
Other details
| Brand | MILL MAX |
| Part Number | 823-22-006-10-000101 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











