
Mentor 3270.1213 3270.1213 Handle Bow Black 5.28 " 134 mm 0.39 10
- 1000N Carrying capacity
Industrial
ContentsHandle, Cover washers, Cheese head screws (M3x8/M4x12/M5x12) and Washers.
Product details
| External Height - Imperial | 5.28" |
| External Height - Metric | 134mm |
| External Diameter - Imperial | 0.39" |
| External Diameter - Metric | 10mm |
| External Width - Imperial | 0.39" |
| External Width - Metric | 10mm |
| Handle Material | Steel |
| Handle Type | Bow |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 3270.1213 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Mentor 3270.1213 3270.1213 Handle Bow Black 5.28 " 134 mm 0.39 10
- 1000N Carrying capacity
Industrial
ContentsHandle, Cover washers, Cheese head screws (M3x8/M4x12/M5x12) and Washers.
Product details
| External Height - Imperial | 5.28" |
| External Height - Metric | 134mm |
| External Diameter - Imperial | 0.39" |
| External Diameter - Metric | 10mm |
| External Width - Imperial | 0.39" |
| External Width - Metric | 10mm |
| Handle Material | Steel |
| Handle Type | Bow |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 3270.1213 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- 1000N Carrying capacity
Industrial
ContentsHandle, Cover washers, Cheese head screws (M3x8/M4x12/M5x12) and Washers.
Product details
| External Height - Imperial | 5.28" |
| External Height - Metric | 134mm |
| External Diameter - Imperial | 0.39" |
| External Diameter - Metric | 10mm |
| External Width - Imperial | 0.39" |
| External Width - Metric | 10mm |
| Handle Material | Steel |
| Handle Type | Bow |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | MENTOR |
| Part Number | 3270.1213 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











