MEAN WELL SKMW15F-05 Isolated Through Hole DC/DC Converter, 4:1, 15 W, 1 Output, 5 V, 3 A
Warnings
Product details
| Power Supply Applications: - |
| Input Ratio: 4:1 |
| Output Power Max: 15W |
| No. of Outputs: 1 Output |
| Output Voltage - Output 1: 5V |
| Output Current - Output 1: 3A |
| Output Voltage - Output 2: -888V |
| Output Current - Output 2: -888A |
| Output Regulation: Regulated |
| Isolation Voltage: 3kV |
| DC / DC Converter Type: DIP |
| Input Voltage DC Nom: 24V |
| DC / DC Converter Output Type: Fixed, Adjustable |
| Width: 25.4mm |
| Height: 10.2mm |
| Depth: 25.4mm |
| Input Voltage DC Min: 9V |
| Input Voltage DC Max: 36V |
| Product Range: SKMW15 Series |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | SKMW15F-05 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$14.80MEAN WELL SKMW15F-05 Isolated Through Hole DC/DC Converter, 4:1, 15 W, 1 Output, 5 V, 3 A
Warnings
Product details
| Input Ratio: 4:1 |
| Output Power Max: 15W |
| No. of Outputs: 1 Output |
| Isolation Voltage: 3kV |
| Input Voltage DC Nom: 24V |
| Width: 25.4mm |
| Height: 10.2mm |
| Depth: 25.4mm |
| Input Voltage DC Min: 9V |
| Input Voltage DC Max: 36V |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | SKMW15F-05 |
| Quantity | Each |
Description
| Output Power Max: 15W |
| Isolation Voltage: 3kV |
| Input Voltage DC Nom: 24V |
| Width: 25.4mm |
| Height: 10.2mm |
| Depth: 25.4mm |
| Input Voltage DC Min: 9V |
| Input Voltage DC Max: 36V |