Mean Well RSP-75-13.5 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) 1 Outputs 75.6 W 13.5 V 5.6 A
HomeStore
This is a AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), 1 Outputs, 75.6 W, 13.5 V, 5.6 A product from MEAN WELL with the model number RSP-75-13.5
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 75.6W
Output Voltage - Output 1 13.5V
Output Current - Output 1 5.6A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Product Range RSP-75 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number RSP-75-13.5
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 75.6W
Output Current - Output 1 5.6A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range RSP-75 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number RSP-75-13.5
Description
Output Power Max 75.6W
Output Current - Output 1 5.6A
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number RSP-75-13.5
Mean Well RSP-75-13.5 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) 1 Outputs 75.6 W 13.5 V 5.6 A | Tanotis