Mean Well RSP-100-15 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) 1 Outputs 100.5 W 15 V 6.7 A
HomeStore
This is a AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), 1 Outputs, 100.5 W, 15 V, 6.7 A product from MEAN WELL with the model number RSP-100-15
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 100.5W
Output Voltage - Output 1 15V
Output Current - Output 1 6.7A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Power Supply Output Type Adjustable, Fixed
Product Range RSP-100 Series
RoHS Phthalates Compliant To Be Advised
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number RSP-100-15
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
No. of Outputs 1Outputs
Output Power Max 100.5W
Output Voltage - Output 1 15V
Output Current - Output 1 6.7A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Output Voltage - Output 4 -
Output Current - Output 4 -
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range RSP-100 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number RSP-100-15
Description
Output Power Max 100.5W
Output Voltage - Output 1 15V
Output Current - Output 1 6.7A
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number RSP-100-15
Mean Well RSP-100-15 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU) 1 Outputs 100.5 W 15 V 6.7 A | Tanotis