MEAN WELL NPF-200-24 LED Driver, LED Lighting, 199.2 W, 24 VDC, 8.3 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 V
HomeStore
  • 200W constant voltage + constant current LED driver
  • Plastic housing with class II and PFC design
  • Standby power consumption 0.5W
  • IP67 rating for outdoor installations
  • Suitable for LED panel lighting, LED downlight, LED decorative lighting, industrial lighting
  • Suitable for sign board and back light
Warnings
Product details
Power Supply Applications: LED Lighting
Output Power Max: 199.2W
Output Voltage Max: 24VDC
Output Current: 8.3A
LED Driver Mode: Constant Current, Constant Voltage
Input Voltage Min: 100V
Input Voltage Max: 305V
Product Range: NPF-200
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number NPF-200-24
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Warnings
Product details
Output Power Max: 199.2W
Output Voltage Max: 24VDC
Output Current: 8.3A
Input Voltage Min: 100V
Input Voltage Max: 305V
Product Range: NPF-200
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number NPF-200-24
Description
Output Power Max: 199.2W
Output Voltage Max: 24VDC
Output Current: 8.3A
Input Voltage Min: 100V
Input Voltage Max: 305V
Part Number NPF-200-24
MEAN WELL NPF-200-24 LED Driver, LED Lighting, 199.2 W, 24 VDC, 8.3 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 V | Tanotis