MEAN WELL ELG-240-48A LED Driver, LED Lighting, 240 W, 48 VDC, 5 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 V
HomeStore
Warnings
Product details
Power Supply Applications: LED Lighting
Output Power Max: 240W
Output Voltage Max: 48VDC
Output Current: 5A
LED Driver Mode: Constant Current, Constant Voltage
Input Voltage Min: 100V
Input Voltage Max: 305V
Product Range: ELG-240
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number ELG-240-48A
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Warnings
Product details
Output Power Max: 240W
Output Voltage Max: 48VDC
Output Current: 5A
Input Voltage Min: 100V
Input Voltage Max: 305V
Product Range: ELG-240
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number ELG-240-48A
Description
Output Power Max: 240W
Output Voltage Max: 48VDC
Output Current: 5A
Input Voltage Min: 100V
Input Voltage Max: 305V
Part Number ELG-240-48A
MEAN WELL ELG-240-48A LED Driver, LED Lighting, 240 W, 48 VDC, 5 A, Constant Current, Constant Voltage, 100 V | Tanotis