MEAN WELL LOP-600-15 AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), ITE, Industrial, Household, Medical, 1 Output, 360 W
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Power Supply Applications
ITE, Industrial, Household, Medical
Power Rating (Convection Cooling)
360W
Open menu
Power Supply Output Type
Fixed
Output Current - Output 1
40A
Open menu
Output Current - Output 2
Output Current - Output 3
Output Current - Output 4
SVHC
No SVHC (27-Jun-2024)
Find similar products
No. of Outputs
1 Output
Input Voltage VAC
80V AC to 264V AC
Output Voltage - Output 1
15V
Output Voltage - Output 2
Output Voltage - Output 3
Output Voltage - Output 4
Product Range
LOP-600 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number LOP-600-15
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Power Supply Applications
360W
Power Supply Output Type
Fixed
Output Current - Output 1
40A
Output Current - Output 2
Output Current - Output 3
Output Current - Output 4
SVHC
No SVHC (27-Jun-2024)
No. of Outputs
1 Output
Input Voltage VAC
80V AC to 264V AC
Output Voltage - Output 1
15V
Output Voltage - Output 2
Output Voltage - Output 3
Output Voltage - Output 4
Product Range
LOP-600 Series
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number LOP-600-15
360W
40A
80V AC to 264V AC
15V
Part Number LOP-600-15
MEAN WELL LOP-600-15 AC/DC Open Frame Power Supply (PSU), ITE, Industrial, Household, Medical, 1 Output, 360 W | Tanotis