Mean Well GST40A15-P1J AC/DC Power Supply 1 Output 40 W 15 V 2.67 A
HomeStore
This is a AC/DC Power Supply, 1 Output, 40 W, 15 V, 2.67 A product from MEAN WELL with the model number GST40A15-P1J
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 40W
Output Voltage - Output 1 15V
Output Current - Output 1 2.67A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector Barrel Plug Center Positive 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GST40A Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GST40A15-P1J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 40W
Output Voltage - Output 1 15V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GST40A Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GST40A15-P1J
Description
Output Power Max 40W
Output Voltage - Output 1 15V
Input Voltage AC Min 90V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number GST40A15-P1J
Mean Well GST40A15-P1J AC/DC Power Supply 1 Output 40 W 15 V 2.67 A | Tanotis