
Mean Well GST160A12-R7B AC/DC Power Supply 1 Output 138 W 12 V 11.5 A
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 138W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 11.5A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Connector | 4 Way DIN |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Product Range | GST160A Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GST160A12-R7B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Mean Well GST160A12-R7B AC/DC Power Supply 1 Output 138 W 12 V 11.5 A
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 138W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 11.5A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Connector | 4 Way DIN |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Product Range | GST160A Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GST160A12-R7B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Power Max | 138W |
| Output Voltage - Output 1 | 12V |
| Output Current - Output 1 | 11.5A |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Output Connector | 4 Way DIN |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Current - Output 3 | - |
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Input Voltage AC Min | 85V |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Product Range | GST160A Series |
| Plug Type | - |
Other details
| Brand | MEAN WELL |
| Part Number | GST160A12-R7B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










