Mean Well GST160A12-R7B AC/DC Power Supply 1 Output 138 W 12 V 11.5 A
HomeStore
This is a AC/DC Power Supply, 1 Output, 138 W, 12 V, 11.5 A product from MEAN WELL with the model number GST160A12-R7B
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 138W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 1 11.5A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector 4 Way DIN
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GST160A Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GST160A12-R7B
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 138W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector 4 Way DIN
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Product Range GST160A Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GST160A12-R7B
Description
Output Power Max 138W
Output Voltage - Output 1 12V
Output Connector 4 Way DIN
Input Voltage AC Min 85V
Input Voltage AC Max 264V
Part Number GST160A12-R7B
Mean Well GST160A12-R7B AC/DC Power Supply 1 Output 138 W 12 V 11.5 A | Tanotis