Mean Well GSM40A18-P1J AC/DC Power Supply Medical 1 Output 40 W 18 V 2.22 A
HomeStore
This is a AC/DC Power Supply, Medical, 1 Output, 40 W, 18 V, 2.22 A product from MEAN WELL with the model number GSM40A18-P1J
Product details
Power Supply Approvals Medical
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 40W
Output Voltage - Output 1 18V
Output Current - Output 1 2.22A
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Connector Barrel Plug Center Positive 2.1mm x 5.5mm x 11mm
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Input Voltage VAC 80V AC to 264V AC
Product Range GSM40A Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GSM40A18-P1J
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Supply Approvals Medical
No. of Outputs 1 Output
Output Power Max 40W
Output Voltage - Output 1 18V
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Output Voltage - Output 3 -
Output Current - Output 3 -
Power Supply Output Type Fixed
Product Range GSM40A Series
Plug Type -
Other details
Brand MEAN WELL
Part Number GSM40A18-P1J
Description
Output Power Max 40W
Output Voltage - Output 1 18V
Part Number GSM40A18-P1J
Mean Well GSM40A18-P1J AC/DC Power Supply Medical 1 Output 40 W 18 V 2.22 A | Tanotis