
MCM 27-750 2.1mm Non-Shielded DC Power Jack
Product details
| Barrel Length | 5.18mm |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Contact Termination Type | Solder |
| Barrel Inner Diameter | 2.31mm |
| Barrel Outer Diameter | 7.73mm |
Other details
| Brand | MCM |
| Part Number | 27-750 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MCM 27-750 2.1mm Non-Shielded DC Power Jack
Product details
| Barrel Length | 5.18mm |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Contact Termination Type | Solder |
| Barrel Inner Diameter | 2.31mm |
| Barrel Outer Diameter | 7.73mm |
Other details
| Brand | MCM |
| Part Number | 27-750 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Barrel Length | 5.18mm |
| Connector Mounting | Panel Mount |
| Contact Termination Type | Solder |
| Barrel Inner Diameter | 2.31mm |
| Barrel Outer Diameter | 7.73mm |
Other details
| Brand | MCM |
| Part Number | 27-750 |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.







