
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX941CPA+ COMPARATOR CMOS RAIL/RAIL, DIP, 941
Product details
| Device Topology | - |
| No. of Outputs | - |
| Output Current | - |
| Output Voltage | - |
| Driver Case Style | - |
| No. of Pins | 8Pins |
| Input Voltage Min | - |
| Input Voltage Max | - |
| Switching Frequency | - |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX941CPA+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS MAX941CPA+ COMPARATOR CMOS RAIL/RAIL, DIP, 941
Product details
| Device Topology | - |
| No. of Outputs | - |
| Output Current | - |
| Output Voltage | - |
| Driver Case Style | - |
| No. of Pins | 8Pins |
| Input Voltage Min | - |
| Input Voltage Max | - |
| Switching Frequency | - |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX941CPA+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Device Topology | - |
| No. of Outputs | - |
| Output Current | - |
| Output Voltage | - |
| Driver Case Style | - |
| No. of Pins | 8Pins |
| Input Voltage Min | - |
| Input Voltage Max | - |
| Switching Frequency | - |
| Operating Temperature Min | 0°C |
| Operating Temperature Max | 70°C |
| Packaging | Each |
| Product Range | - |
| MSL | - |
Other details
| Brand | MAXIM INTEGRATED PRODUCTS |
| Part Number | MAX941CPA+ |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.









