LITTELFUSE V510LA80BP TVS Varistor, MOV, 510 V, 675 V, LA Series, 1.28 kV, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
HomeStore
This is a TVS Varistor, MOV, 510 V, 675 V, LA Series, 1.28 kV, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV) product from LITTELFUSE with the model number V510LA80BP
Product details
Voltage Rating VAC 510V
Voltage Rating V DC 675V
Product Range LA Series
Clamping Voltage Vc Max 1.28kV
Varistor Case Style Disc 20mm
Varistor Type Metal Oxide Varistor (MOV)
Peak Surge Current @ 8/20µs 6.5kA
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 85°C
Peak Energy (10/1000uS) 190J
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number V510LA80BP
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Voltage Rating VAC 510V
Voltage Rating V DC 675V
Product Range LA Series
Clamping Voltage Vc Max 1.28kV
Varistor Case Style Disc 20mm
Operating Temperature Max 85°C
Peak Energy (10/1000uS) 190J
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number V510LA80BP
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Voltage Rating VAC 510V
Voltage Rating V DC 675V
Clamping Voltage Vc Max 1.28kV
Varistor Case Style Disc 20mm
Operating Temperature Max 85°C
Part Number V510LA80BP
LITTELFUSE V510LA80BP TVS Varistor, MOV, 510 V, 675 V, LA Series, 1.28 kV, Disc 20mm, Metal Oxide Varistor (MOV) | Tanotis