LITTELFUSE D63011-000 PPTC Resettable Fuse, Through Hole, PolySwitch LVR Series, 120 mA, 300 mA, 240 VAC, -40 °C
HomeStore
This is a PPTC Resettable Fuse, Through Hole, PolySwitch LVR Series, 120 mA, 300 mA, 240 VAC, -40 °C product from LITTELFUSE with the model number D63011-000
Product details
Holding Current 120mA
Automotive Qualification Standard -
Operating Temperature Min -40°C
Product Range PolySwitch LVR Series
Tripping Current 300mA
Thermistor Mounting Through Hole
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 240VAC
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number D63011-000
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Holding Current 120mA
Tripping Current 300mA
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 240VAC
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number D63011-000
Description
Holding Current 120mA
Tripping Current 300mA
Operating Temperature Max 85°C
Voltage Rating 240VAC
Part Number D63011-000
LITTELFUSE D63011-000 PPTC Resettable Fuse, Through Hole, PolySwitch LVR Series, 120 mA, 300 mA, 240 VAC, -40 °C | Tanotis