Littelfuse 60R065XU Pptc Resettable Fuse Through Hole Polyfuse 60R Series 650 mA 1.3 A 60 VDC -40 °C
Product details
| Thermistor Mounting | Through Hole |
| Product Range | POLYFUSE 60R Series |
| Holding Current | 650mA |
| Tripping Current | 1.3A |
| Voltage Rating | 60VDC |
| Operating Temperature Min | -40°C |
| Operating Temperature Max | 85°C |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 60R065XU |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
Product details
| Holding Current | 650mA |
| Tripping Current | 1.3A |
| Voltage Rating | 60VDC |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 60R065XU |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
| Holding Current | 650mA |
| Tripping Current | 1.3A |
| Voltage Rating | 60VDC |