LITTELFUSE 5.0SMDJ30A TVS DIODE, 5KW, 30V, UNIDIR, DO-214AB
Product details
| Automotive Qualification Standard | - |
| TVS Polarity | Unidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | 30V |
| Peak Pulse Power Dissipation | 5kW |
| Breakdown Voltage Min | 33.3V |
| Packaging | Cut Tape |
| Product Range | 5.0SMDJ Series |
| Diode Case Style | DO-214AB |
| Breakdown Voltage Max | 36.8V |
| Clamping Voltage Vc Max | 48.4V |
| No. of Pins | 2Pins |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 5.0SMDJ30A |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
$0.57LITTELFUSE 5.0SMDJ30A TVS DIODE, 5KW, 30V, UNIDIR, DO-214AB
Product details
| Packaging | Cut Tape |
| No. of Pins | 2Pins |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 5.0SMDJ30A |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
| No. of Pins | 2Pins |