Littelfuse 15KPA17A TVS Diode 15KPA Series Unidirectional 17 V 29.3 P600 2 Pins
Product details
| Product Range | 15KPA series |
| TVS Polarity | Unidirectional |
| Reverse Stand-Off Voltage Vrwm | 17V |
| Clamping Voltage Vc Max | 29.3V |
| Diode Case Style | P600 |
| No. of Pins | 2Pins |
| Breakdown Voltage Min | 18.99V |
| Breakdown Voltage Max | 20.79V |
| Peak Pulse Power Dissipation | 15kW |
| Automotive Qualification Standard | - |
| RoHS Phthalates Compliant | To Be Advised |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 15KPA17A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
$3.64Littelfuse 15KPA17A TVS Diode 15KPA Series Unidirectional 17 V 29.3 P600 2 Pins
Product details
| Diode Case Style | P600 |
| No. of Pins | 2Pins |
Other details
| Brand | LITTELFUSE |
| Part Number | 15KPA17A |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |
| No. of Pins | 2Pins |