LITTELFUSE 0453005.MR FUSE, SMD, 5A, FAST ACTING
HomeStore
This is a FUSE, SMD, 5A, FAST ACTING product from LITTELFUSE with the model number 0453005.MR
Product details
Fuse Case Style SMD
Voltage Rating V AC 125VAC
Fuse Current 5A
Blow Characteristic Very Fast Acting
Product Range 453 Series
Breaking Capacity Current AC 50A
Breaking Capacity Current DC 300A
Voltage Rating V DC 32VDC
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0453005.MR
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Fuse Case Style SMD
Voltage Rating V AC 125VAC
Fuse Current 5A
Product Range 453 Series
Voltage Rating V DC 32VDC
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 0453005.MR
Description
Voltage Rating V AC 125VAC
Fuse Current 5A
Voltage Rating V DC 32VDC
Part Number 0453005.MR
LITTELFUSE 0453005.MR FUSE, SMD, 5A, FAST ACTING | Tanotis