LITTELFUSE 015701.5DRT FUSE, W/ CLIP, 1.5A, SLOW BLOW, SMD
HomeStore
This is a FUSE, W/ CLIP, 1.5A, SLOW BLOW, SMD product from LITTELFUSE with the model number 015701.5DRT
Product details
Product Range NANO2 Series
Fuse Current 1.5A
Voltage Rating V AC 125VAC
Voltage Rating V DC 125VDC
Blow Characteristic Slow Blow
Fuse Case Style SMD
Breaking Capacity Current AC 50A
Breaking Capacity Current DC 50A
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 015701.5DRT
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range NANO2 Series
Fuse Current 1.5A
Voltage Rating V AC 125VAC
Voltage Rating V DC 125VDC
Blow Characteristic Slow Blow
Fuse Case Style SMD
Other details
Brand LITTELFUSE
Part Number 015701.5DRT
Description
Fuse Current 1.5A
Voltage Rating V AC 125VAC
Voltage Rating V DC 125VDC
Part Number 015701.5DRT
LITTELFUSE 015701.5DRT FUSE, W/ CLIP, 1.5A, SLOW BLOW, SMD | Tanotis