HONEYWELL TBPDANN150PGUCV PRESSURE SENSOR, 150PSI, AXIAL BARBED
HomeStore
Product details
Operating Pressure Max 150psi
Sensor Output Analogue
Pressure Measurement Type Gauge
Voltage Rating 5VDC
Port Style Single Axial Barbed
Supply Current 600µA
Product Range TBP Series
Other details
Brand HONEYWELL
Part Number TBPDANN150PGUCV
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Operating Pressure Max 150psi
Sensor Output Analogue
Voltage Rating 5VDC
Port Style Single Axial Barbed
Supply Current 600µA
Product Range TBP Series
Other details
Brand HONEYWELL
Part Number TBPDANN150PGUCV
Operating Pressure Max 150psi
Voltage Rating 5VDC