TRIAD MAGNETICS VPS230-110 Isolation Transformer, Chassis, 25 VA, 1 x 230V, 2 x 115V, 110 mA
HomeStore
This is a Isolation Transformer, Chassis, 25 VA, 1 x 230V, 2 x 115V, 110 mA product from TRIAD MAGNETICS with the model number VPS230-110
Product details
Power Rating 25VA
Isolation Transformer Primary Voltages 1 x 230V
Secondary Voltages 2 x 115V
Current Rating 110mA
Plug Type -
Product Range -
Other details
Brand TRIAD MAGNETICS
Part Number VPS230-110
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Power Rating 25VA
Secondary Voltages 2 x 115V
Current Rating 110mA
Plug Type -
Product Range -
Other details
Brand TRIAD MAGNETICS
Part Number VPS230-110
Description
Secondary Voltages 2 x 115V
Current Rating 110mA
Part Number VPS230-110
TRIAD MAGNETICS VPS230-110 Isolation Transformer, Chassis, 25 VA, 1 x 230V, 2 x 115V, 110 mA | Tanotis