HELLERMANNTYTON T50R.RN3P Cable Tie, Nylon 4.6 (Polyamide 4.6), Natural, 200 mm, 4.6 mm, 50 mm, 225 N
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Cable Tie Material
Nylon 4.6 (Polyamide 4.6)
Open menu
Cable Tie Length
200mm
Open menu
Cable Bundle Diameter Max
50mm
Cable Tie Type
Standard
SVHC
To Be Advised
Find similar products
Cable Tie Colour
Natural
Cable Tie Width
4.6mm
Minimum Loop Tensile Strength
225N
Product Range
T Series
Other details
Brand HELLERMANNTYTON
Part Number T50R.RN3P
Quantity Pack of 100
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Cable Tie Material
Nylon 4.6 (Polyamide 4.6)
Cable Tie Length
200mm
Cable Bundle Diameter Max
50mm
Cable Tie Type
Standard
SVHC
To Be Advised
Cable Tie Colour
Natural
Cable Tie Width
4.6mm
Minimum Loop Tensile Strength
225N
Product Range
T Series
Other details
Brand HELLERMANNTYTON
Part Number T50R.RN3P
Quantity Pack of 100
200mm
50mm
4.6mm
Part Number T50R.RN3P
HELLERMANNTYTON T50R.RN3P Cable Tie, Nylon 4.6 (Polyamide 4.6), Natural, 200 mm, 4.6 mm, 50 mm, 225 N | Tanotis