
HELLERMANNTYTON SFC3-NAT(100 PACK) Cable Tie Mount, 6.3 mm, Push Barb, Nylon (Polyamide), Natural
HELLERMANNTYTON SFC3-NAT(100 PACK) Cable Tie Mount, 6.3 mm, Push Barb, Nylon (Polyamide), Natural
Applications
Industrial
Product details
| Mount Fixing Type | Push Barb |
| Mounting Hole Dia | 6.3mm |
| Product Range | - |
| Mount Material | Nylon (Polyamide) |
| Mount Colour | Natural |
Other details
| Brand | HELLERMANNTYTON |
| Part Number | SFC3-NAT(100 PACK) |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
HELLERMANNTYTON SFC3-NAT(100 PACK) Cable Tie Mount, 6.3 mm, Push Barb, Nylon (Polyamide), Natural
Applications
Industrial
Product details
| Mount Fixing Type | Push Barb |
| Mounting Hole Dia | 6.3mm |
| Product Range | - |
| Mount Material | Nylon (Polyamide) |
| Mount Colour | Natural |
Other details
| Brand | HELLERMANNTYTON |
| Part Number | SFC3-NAT(100 PACK) |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Applications
Industrial
Product details
| Mount Fixing Type | Push Barb |
| Mounting Hole Dia | 6.3mm |
| Product Range | - |
| Mount Material | Nylon (Polyamide) |
| Mount Colour | Natural |
Other details
| Brand | HELLERMANNTYTON |
| Part Number | SFC3-NAT(100 PACK) |
| Quantity | Pack of 100 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











