
Hellermanntyton 115-00001 Cable Tie Releasable Speedytie Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) Yellow 750 mm 13 210 888 N
Hellermanntyton 115-00001 Cable Tie Releasable Speedytie Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) Yellow 750 mm 13 210 888 N
- UL94V-2 Flammability
Industrial
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Yellow |
| Cable Tie Length | 750mm |
| Cable Tie Width | 13mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 210mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 888N |
| Cable Tie Type | Releasable |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | HELLERMANNTYTON |
| Part Number | 115-00001 |
| Quantity | Pack of 5 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $25.78
-70%$25.78
$7.73Hellermanntyton 115-00001 Cable Tie Releasable Speedytie Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) Yellow 750 mm 13 210 888 N
- UL94V-2 Flammability
Industrial
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Yellow |
| Cable Tie Length | 750mm |
| Cable Tie Width | 13mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 210mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 888N |
| Cable Tie Type | Releasable |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | HELLERMANNTYTON |
| Part Number | 115-00001 |
| Quantity | Pack of 5 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- UL94V-2 Flammability
Industrial
Product details
| Cable Tie Material | Nylon 6.6 (Polyamide 6.6) |
| Cable Tie Colour | Yellow |
| Cable Tie Length | 750mm |
| Cable Tie Width | 13mm |
| Cable Bundle Diameter Max | 210mm |
| Minimum Loop Tensile Strength | 888N |
| Cable Tie Type | Releasable |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | HELLERMANNTYTON |
| Part Number | 115-00001 |
| Quantity | Pack of 5 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











