
Harwin M22-2514005 Board-To-Board Connector 2 mm 40 Contacts Header M22 Series Through Hole 1 Rows
Harwin M22-2514005 Board-To-Board Connector 2 mm 40 Contacts Header M22 Series Through Hole 1 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 40Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | M22 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M22-2514005 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Harwin M22-2514005 Board-To-Board Connector 2 mm 40 Contacts Header M22 Series Through Hole 1 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 40Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | M22 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M22-2514005 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 2mm |
| No. of Contacts | 40Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | M22 Series |
| Contact Termination Type | Through Hole |
| No. of Rows | 1Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | M22-2514005 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them.











