
HARWIN G125-MS12005L3P Board-To-Board Connector, 1.25 mm, 20 Contacts, Header, Gecko G125 Series, Surface Mount, 2 Rows
HARWIN G125-MS12005L3P Board-To-Board Connector, 1.25 mm, 20 Contacts, Header, Gecko G125 Series, Surface Mount, 2 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 1.25mm |
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Gecko G125 Series |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | G125-MS12005L3P |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $14.85
-70%$14.85
$4.46HARWIN G125-MS12005L3P Board-To-Board Connector, 1.25 mm, 20 Contacts, Header, Gecko G125 Series, Surface Mount, 2 Rows
Product details
| Pitch Spacing | 1.25mm |
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Gecko G125 Series |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | G125-MS12005L3P |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Pitch Spacing | 1.25mm |
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Gender | Header |
| Product Range | Gecko G125 Series |
| Contact Termination Type | Surface Mount |
| No. of Rows | 2Rows |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | G125-MS12005L3P |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











