
HARWIN D01-99020 01 IC & Component Socket, D01 Series, SIP Socket, 20 Contacts, 2.54 mm, Gold Plated Contacts
HARWIN D01-99020 01 IC & Component Socket, D01 Series, SIP Socket, 20 Contacts, 2.54 mm, Gold Plated Contacts
Product details
| Product Range | D01 Series |
| Connector Type | SIP Socket |
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| Row Pitch | - |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Beryllium Copper |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | D01-99020 01 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
HARWIN D01-99020 01 IC & Component Socket, D01 Series, SIP Socket, 20 Contacts, 2.54 mm, Gold Plated Contacts
Product details
| Product Range | D01 Series |
| Connector Type | SIP Socket |
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| Row Pitch | - |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Beryllium Copper |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | D01-99020 01 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | D01 Series |
| Connector Type | SIP Socket |
| No. of Contacts | 20Contacts |
| Pitch Spacing | 2.54mm |
| Row Pitch | - |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Contact Material | Beryllium Copper |
Other details
| Brand | HARWIN |
| Part Number | D01-99020 01 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| 3D Product Image EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






