HAMMOND 1551USB3BK IP54 Black ABS USB Enclosure - 65x30x15.5mm
HomeStore
This is a IP54 Black ABS USB Enclosure - 65x30x15.5mm product from HAMMOND with the model number 1551USB3BK
Product details
Enclosure Type USB
Enclosure Material ABS
IP Rating IP54
NEMA Rating -
External Height - Metric 15.5mm
External Width - Metric 30mm
External Depth - Metric 65mm
Body Colour Black
External Height - Imperial 0.61"
External Width - Imperial 1.18"
External Depth - Imperial 2.56"
Product Range 1551USB Series
Other details
Brand HAMMOND
Part Number 1551USB3BK
Quantity Each
Drawing EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Enclosure Type USB
Enclosure Material ABS
IP Rating IP54
NEMA Rating -
External Width - Metric 30mm
External Depth - Metric 65mm
Body Colour Black
Product Range 1551USB Series
Other details
Brand HAMMOND
Part Number 1551USB3BK
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
External Width - Metric 30mm
External Depth - Metric 65mm
Part Number 1551USB3BK
HAMMOND 1551USB3BK IP54 Black ABS USB Enclosure - 65x30x15.5mm | Tanotis