SCHNEIDER ELECTRIC NSYTBS191210H Plastic Enclosure, Flame Retardent, Multipurpose, ABS, 121 mm, IP66, NEMA 4, 4X, 192 mm
Product details
| Enclosure Type | Multipurpose |
| Enclosure Material | ABS |
| IP Rating | IP66 |
| NEMA Rating | NEMA 4, 4X |
| External Height - Metric | 192mm |
| External Width - Metric | 121mm |
| External Depth - Metric | 105mm |
| Body Colour | Grey |
| External Height - Imperial | 7.56" |
| External Width - Imperial | 4.76" |
| External Depth - Imperial | 4.13" |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Part Number | NSYTBS191210H |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Enclosure Material | ABS |
| IP Rating | IP66 |
| NEMA Rating | NEMA 4, 4X |
| Body Colour | Grey |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | SCHNEIDER ELECTRIC |
| Quantity | Each |