EATON HEINEMANN AM1R-D3-AC-07-D-A-25-2 CIRCUIT BREAKER, HYDROMAGNETIC, 1P, 250V, 25A
HomeStore
This is a CIRCUIT BREAKER, HYDROMAGNETIC, 1P, 250V, 25A product from EATON HEINEMANN with the model number AM1R-D3-AC-07-D-A-25-2
Product details
Input Voltage VAC 250V
Current Rating 25A
Product Range AMR Series
Interrupting Capacity 10kA
Trip Time 18s
Dielectric Strength 2.5kV
No. of Poles 1 Pole
Other details
Brand EATON HEINEMANN
Part Number AM1R-D3-AC-07-D-A-25-2
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Input Voltage VAC 250V
Current Rating 25A
Product Range AMR Series
Interrupting Capacity 10kA
Trip Time 18s
Dielectric Strength 2.5kV
No. of Poles 1 Pole
Other details
Brand EATON HEINEMANN
Description
Input Voltage VAC 250V
Current Rating 25A
Dielectric Strength 2.5kV
No. of Poles 1 Pole
EATON HEINEMANN AM1R-D3-AC-07-D-A-25-2 CIRCUIT BREAKER, HYDROMAGNETIC, 1P, 250V, 25A | Tanotis