CGS - TE CONNECTIVITY HSA25R01J Resistor, 0.01 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, HS Series, Wirewound
Product details
| Resistance | 0.01ohm |
| Power Rating | 25W |
| Voltage Rating | 550V |
| Resistance Tolerance | ± 5% |
| Product Range | HS Series |
| Resistor Element Type | Wirewound |
| Temperature Coefficient | ± 50ppm/°C |
| Brand | CGS - TE CONNECTIVITY |
| Part Number | HSA25R01J |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$2.62CGS - TE CONNECTIVITY HSA25R01J Resistor, 0.01 ohm, 25 W, 550 V, ± 5%, HS Series, Wirewound
Product details
| Resistance | 0.01ohm |
| Power Rating | 25W |
| Voltage Rating | 550V |
| Product Range | HS Series |
| Part Number | HSA25R01J |
| Quantity | Each |
| Resistance | 0.01ohm |
| Power Rating | 25W |
| Voltage Rating | 550V |