CADDOCK MP930-0.50-1% Through Hole Resistor, Kool-Pak®, 0.5 ohm, 250 V, TO-220, 30 W, ± 1%, MP900 Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, Kool-Pak®, 0.5 ohm, 250 V, TO-220, 30 W, ± 1%, MP900 Series product from CADDOCK with the model number MP930-0.50-1%
Product details
Resistance 0.5ohm
Voltage Rating 250V
Resistor Case Style TO-220
Power Rating 30W
Resistance Tolerance ± 1%
Product Range MP900 Series
Resistor Element Type Thick Film
Temperature Coefficient -20ppm/°C to +80ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand CADDOCK
Part Number MP930-0.50-1%
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 0.5ohm
Voltage Rating 250V
Resistor Case Style TO-220
Power Rating 30W
Resistance Tolerance ± 1%
Product Range MP900 Series
Other details
Brand CADDOCK
Part Number MP930-0.50-1%
Description
Resistance 0.5ohm
Voltage Rating 250V
Power Rating 30W
Resistance Tolerance ± 1%
Part Number MP930-0.50-1%
CADDOCK MP930-0.50-1% Through Hole Resistor, Kool-Pak®, 0.5 ohm, 250 V, TO-220, 30 W, ± 1%, MP900 Series | Tanotis